کار کردن با گوشی هنگام شارژ به باتری آسیب می زند؟ | نکاتی مهم برای افزایش عمر باتری

کار کردن با گوشی هنگام شارژ به باتری آسیب می زند؟ موضوعی است که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم و علاوه بر پاسخ به این سوال، شما عزیزان را با نکاتی مهم برای افزایش عمر باتری گوشی آشنا کنیم.

همانطور که می دانید یکی از دغدغه های اصلی همه افرادی که از موبایل استفاده می کنندف آسیب وارد شدن به باتری گوشی در حین شارژ، در صورت استفاده از گوشی می باشد و معمولا پاسخ متناقضی در این خصوص وجود دارد که در ادامه با دلیل به شما ثابت خواهیم کرد که استفاده از گوشی در زمان شارژ، هیچ آسیبی به باتری موبایل وارد نخواهد کرد.

 

کار کردن با گوشی هنگام شارژ به باتری آسیب می زند؟

خب، در مقدمه اشاره کردیم که استفاده از گوشی در زمان شارژ کردن هیچ آسیبی به عمر باتری وارد نمی کند. اما برای این گفته خود دلیل داریم و آن هم اینکه، حتی اگر شما گوشی خود را در هنگام شارژ استفاده نکنید، دستگاه موبایل در حالت آماده باش یا اصطلاحا استند بای می باشد و به کارهایی نظیر پردازش داده و مرتب سازی داده ها مشغول می باشد.

بنابراین در هنگام شارژ کردن گوشی، چه از آن استفاده کنید و چه به موبایل تان دست نزنید، گوشی ما در حال کار می باشد و تنها تفاوت این است به دلیل استفاده از گوشی و مصرف شدن همزمان انرژی شارژ شده، زمان شارژ شدن گوشی تان طولانی تر خواهد شد و باتری کمی طولانی تر از حالت استندبای، پر خواهد شد.

بنابراین تمام شایعات و خرافاتی که مربوط به عدم استفاده از گوشی در زمان شارژ با هدف عدم آسیب به باتری گوشی می باشد، را فراموش کنید. اما این نکته را فراموش نکنید که استفاده از گوشی همزمان با شارژ کردن آن، می تواند کمی باتری گوشی شما را داغ بیاورد که برای کاهش دمای باتری می توانید قاب گوشی را باز کنید.

کار کردن با گوشی هنگام شارژ به باتری آسیب می زند؟
کار کردن با گوشی هنگام شارژ به باتری آسیب می زند؟

نکاتی مهم برای افزایش عمر باتری:

اما مناسب دانستیم تا در ادامه نیز به نکاتی مهم برای افزایش عمر مفید باتری موبایل اشاره کنیم که عبارتند از:

  • همیشه قبل از ۱۹ درصد شارژ، باتری گوشی خود را شارژ کنید.
  • بهتر است قبل از ۸۰ درصد، گوشی خود را از شارژ بکشید.
  • برای افزایش عمر مفید باتری گوشی، یک مرتبه در ماه تا زمانی که باتری صفر شود و گوشی خاموش شود از آن استفاده کنید و سپس تا ۱۰۰ درصد آنرا شارژ کنید. این کار موجب تقویت باتری می شود و تمام ظرفیت باتری را احیا می کند.
  • اگر گوشی شما فست شارژ fast chrge نمی باشد، از آداپتور شارژز فست استفاده نکنید، چرا که ولتاژ شارژر های فست بسیار بیشتر از ولتاژ شارژهای معمولی می باشد و اگر گوشی شما فست شارژ نباشد، ممکن است به باتری گوشی آسیب جدی وارد شود.
آیا استفاده از گوشی هنگام شارژ باعث انفجار آن خواهد شد؟
آیا استفاده از گوشی هنگام شارژ باعث انفجار آن خواهد شد؟

آیا استفاده از گوشی هنگام شارژ باعث انفجار آن خواهد شد؟

سوال رایج دیگری که مربوبط به همین موضوع است، مربوط به انفجار گوشی در زمان شارژ می باشد. در واقع انفجار گوشی در زمان شارژ مربوط به یکی از محصولات سامسونگ می باشد که به دلیل نقص فنی در طراحی و تولید آن رخ داده بود.

بنابراین استفاده از گوشی در هنگام شارژ، باعث انفجار قطعی نخواهد بود انفجار های گوشی که در خصوص آنها صحبت می شود، مربوط به یک سری از محصولات خاص برند سامسونگ بوده که خود این شرکت نیز اعلام به نقص فنی در آنها کرد.

برای اطمینان بیشتر، خود بنده نیز همیشه از گوشی در حال شارژ استفاده میکنم و تا کنون مشکی برایم پیش نیامده اما در هر صورت زمان استفاده از گوشی متصل به شارژ، قاب پشت گوشی را باز میکنم تا دمای گوشی بالا نرود و اصطلاحا باتری بیش از اندازه داغ نکند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • دانستنی ها
  • کار کردن با گوشی هنگام شارژ به باتری آسیب می زند؟ | نکاتی مهم برای افزایش عمر باتری