چگونه خوردن قند و شکر را کاهش دهیم؟ | راهکارهایی برای ترک مصرف قند و شکر

در این مطلب قصد داریم تا به این سوال که چگونه خوردن قند و شکر را کاهش دهیم؟ ، پاسخ بدهیم  و شما عزیزان را با راهکارهایی برای ترک مصرف قند و شکر آشنا کنیم.

همانطور که می دانید، مصرف مواد قندی، خطرات زیادی را برای سلامتی افراد دارندو مصرف قند های مصنوعی موجب چاقی شده و چاقی نیز می تواند موجب زمینه سازی بیماری های متعددی شود، از این رو لازم است که حتما در مصرف قندهای مصنوعی با احتیاط عمل کنیم تا به سلامت بدن خود کمک کنیم.

امروزه کنترل مصرف قند تنها به نخوردن شکر و قند محدود نمی شود و بسیاری از مواد خوراکی و آشامیدنی دارای قند پنهان می باشند که باید در این خصوص اطلاعات خود را بالا ببریم تا بتوانیم میزان ورودی قند مصنوعی به بدن را کنترل کنیم.

علاوه بر این ها، راهکارهایی ساده برای ترک مصرف قند و شکر وجود دارند که عبارتند از:

 

۱) غذای سالم بخورید:

یکی از راهکارهای دوری از قند های مصنوعی و پنهان در خوراکی هایی که در ظاهر بسیار خوشمزه هستند اما مصرف زیاد آنها موجب چاقی و دیابت می شود، خوردن غذاهای سالم و خانگی می باشد.

هنگامی که احساس گرسنگی دارید، غذای سالم بخورید و با داشتن میان وعده های سالم، از خوردت هله و هوله خودداری کنید. هله و هوله و خوراکی هایی مانند نوشابه، کیک و کلوچه و آبمیوه ها سرشار از قند می باشند.

چگونه خوردن قند و شکر را کاهش دهیم؟
چگونه خوردن قند و شکر را کاهش دهیم؟

۲) آب زیاد بنوشید:

برخی از تحقیقات نشان می دهند که تشنگی موجب میل افراد به شیرینی جات می شود و برای مهار این میل کاذب توصیه به نوشیدن آب کرده اند.
اگر گاها و بدون دلیل میل شدیدی به خوردن مواد با طعم شیرین می کنید، بهتر است آب خوردن را امتحان کنید.

۳) مصرف پروتئین:

مواد غذایی دارای پروتئین به سیری افراد کمک می کنند و از این رو باعث کاهش اشتها افراد به خوردن خوراکی ها و یا میان وعده های پرکالری می شوند. بنابراین مصرف پروتئین را می توان به عنوان یک روش غیر مستقیم برای کاهش ورود مواد قندی به بدن دانست.

راهکارهای کاهش مصرف قند و شکر

راهکارهای کاهش مصرف قند و شکر

۴) میوه جات بخورید:

قند طبیعی جایگزین بسیار خوبی برای قندهای مصنوعی می باشند، هر چند که در برخی موارد، پزشکان بیماران دیابتی را از مصرف قندهای طبیعی نیز منع می کنند، اما اگر بیماری زمینه ای خاصی ندارید، می توانید به جای خوردن مواد غذایی حاوی قند های مصنوعی، از میوه جات شیرین برای رفع هوس قندی خود استفاده کنید.

۵) قندان و شکرپاش را از خانه تان حذف کنید:

اگر واقعا در هدف تان برای کاهش مصرف مواد قندی جدی هستید، نیازی به قندان و یا شکرپاش رو میز غذاخوری تان ندارید و بهتر است که آنها را از دسترس خود دور کنید تا هوس خوردن انها به سرتان نزند.
در نهایت می توانید کمی خرما یا کشمش رو میز داشته باشید تا با چای میل کنید.

۶) از محرک ها دوری کنید:

حضور در شیرینی فروشی، دیدن قفسه خوراکی های خوشمزه و یا وجود بیسکوئیت یا شیرینی در خانه، از جمله محرک هایی هستند که می توانند رژیم مصرف قند و شکر شما را بشکنند، بنابراین تا حد امکان در معرض این محرک ها قرار نگیرید.

راهکارهای کاهش مصرف قند و شکر

راهکارهای کاهش مصرف قند و شکر

۷) دیگر طعم ها را نیز امتحان کنید:

برخی افراد به طور اعتیاد گونه و افراطی به مصرف مواد شیرین و قندی روی آورده اند که توصیه ما به این افراد اینست که حتما دیگر طعم ها را مانند تند و شور را نیز امتحان کنند و برای ترک مواد شیرین، از طعم شور یا تند استفاده کنند تا کم کم طبع غذایی خود را متعادل کنند.

۸) خوب شبانه کافی داشته باشید:

تحقیقات دانشمندان در این زمینه نشان داده است که خواب ناکافی می تواند تصمیم گیری درست مغز را تحت تاثیر قرار دهد و بخشی از مغز را فعال کند که میل زیادی به مصرف مواد قندی داشته باشد و به طور ناخودآگاه موجب افزایش مصرف مواد قندی در فرد شود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • سلامت
  • چگونه خوردن قند و شکر را کاهش دهیم؟ | راهکارهایی برای ترک مصرف قند و شکر