چرا کرونا در برخی شدید و در برخی خفیف است؟

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که چرا کرونا در برخی افراد خفیف است و با قرنطینه شدن و استراحت در خانه کاملا درمان می شود اما در برخی افراد در همان روزهای اولیه نیاز به بستری به بیمارستان و قرار گرفتن تحت مراقبت های ویژه می باشد. محققان کشور در پژوهشی مروری که با استفاده از منابع معتبر مختلف انجام شده است، دلیل ابتلای افراد به انواع شدید یا خفیف کرونا را توضیح داده‌اند.

یکی از مهم‌ترین عوامل در این خصوص، میزان ویروس ورودی به بدن است. به‌طور متوسط تعداد ذرات ویروسی مورد نیاز برای ایجاد عفونت به «دوز عفونی» معروف است که با توجه به سرعتی که بیماری کووید-۱۹ در حال گسترش است، نسبتاً کم است و در برخی منابع، ۱۰۰۰ ذره ویروسی ذکر شده است.

عامل دیگری که به اعتقاد مجریان این تحقیق در بروز انواع شدید یا خفیف بیماری کووید-۱۹ مؤثر است، تنوع ژنتیکی و سیستم ایمنی افراد گوناگون است که در واکنش بدن نسبت به مواجهه با ویروس واکنش متفاوتی از خود نشان می دهند.

بنابراین می توان دریافت که با عدم ماندن در فضاهای بسته و شلوغ که احتمالا سرایت ویروس بالا می باشد و تقویت سیستم ایمنی بدن، می تواند تا حد قابل توجه ای از ابتلا به نوع شدید کرونا جلوگیری کرد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • سلامت
  • چرا کرونا در برخی شدید و در برخی خفیف است؟