نکات مهم نوشتن رزومه کاری موفق | در نوشتن روزمه کاری به چه نکاتی توجه کنیم؟

نکات مهم نوشتن رزومه کاری موفق موضوع مطلب امروزمان می باشد و قصد داریم تا با پاسخ به این سوال که در نوشتن رزومه کاری به چه نکاتی توجه کنیم؟ شما را با مهم ترین نکاتی آشنا کنیم که اگر در هنگام رزومه نوشتن به آن توجه داشته باشید، شانس موفقیت تان در پذیرش آن شغل بیشتر خواهد شد.

همانطور که می دانید، امروزه بسیاری از شرکت ها برای استخدام نیروی مناسب، پیش از هر چیز دیگری درخواست رزومه دارند تا از طریق آن با سوابق تحصیلی و کاری و مهارت های تخصصی او آشنا شوند. بنابراین قبل از هر گفت و گویی، این رزومه شماست که معرف شما خواهد بود.

بنابراین تا انتها این مطلب همراه ما باشید و به نکات مهمی که در ادامه گفته می شود توجه کنید تا بتوانید یک رزومه موفق برای خودتان آماده کنید.

۱) مهارت های خود را به صورت کامل شرح دهید:

علاوه بر برخورداری از تخصص مورد نیاز عنوان شغلی مورد نظری که برای آن رزومه خود را ارسال می کنید، تشریح مهارت های جانبی نیز می تواند شانس شما را در استخدام افزایش دهد.

خود را جای مدیر مجموعه قرار دهید که باید از میان دو گزینه حسابدار که یکی شان مسلط به زبان انگلیسی است و دیگری تسلطی به زبان خارجی ندارد، یک نفر را برای استخدام کند. انتخاب کاملا مشخص است!

بنابراین در هنگام رزومه نویسی، درباره خود بیندیشید و از مهارت تخصصی و تجربی تان اطلاعات دقیق و کاملی را در روزمه قرار دهید.

۲) منسجم و منظم بنویسید:

بسیار مهم است که اطلاعات ذکر شده در رزومه، کاملا منسجم و منظم باشد و هر چیزی در جای خود نوشته شده باشد.

اگر تا کنون در شرکت ها و سمت های مختلفی مشغول به کار بوده اید، سوابق و افتخارات متعددی دارید همه را به صورت مرتب، مختصر، شفاف و کامل در رزومه تان قرار دهید.

۳) روزمه تان باید به روز باشد:

برای بسیاری از کارفرمایان اهمیتی ندارد که اولین مدرک تحصیلی شما چه بوده یا اولین شرکتی که استخدام شده بودید کجا بوده است، همه آنها به دنبال اطلاع از آخرین مدرک تحصیلی و آخرین سمت شغلی تان هستند تا بر اساس آنها شما را ارزیابی کنند.

بنابراین سوابق و مدارک تحصیلی خود را از آخر به اول بنویسید تا رزومه تان حرفه ای تر به نظر برسد.

نکات مهم نوشتن رزومه کاری موفق
نکات مهم نوشتن رزومه کاری موفق

۴) انشاء ننویسید:

یکی از اشتباهاتی که در رزومه نویسی بسیار رایج است، استفاده از “جملات” به جای “عبارات” است. به جای اینکه در خصوص آخرین سمت شغلی تان توضیح دهید، کاملا مختصر و فهرست وار آنرا تشریح کنید. به طور مثال:

مدیر فروش فروشگاه سالین

۵) بدون غلط املائی و با فونت مناسب:

همانطور که در ابتدا نیز اشاره کردیم، قبل از هرگونه ملاقاتی، رزومه شما معرف شما خواهد بود. بنابراین اگر قرار است برای سمتی رزومه ارسال کنید حتما آنرا تایپ کنید و صد در صد از یک فونت رسمی مانند B-Nazanin استفاده کنید.

همچنین دقت و بررسی لازم را داشته باشید تا هر گونه غلط املائی و نگارشی در رزومه تان وجود نداشته باشد.

۶) حقوق درخواستی تان را ننویسید:

دلیل اصلی این امر هنوز برای خود من نیز قابل توجیح نیست، اما افراد صاحب نظر بر این عقیده هستند که نوشتن میزان حقوق درخواستی در رزومه کار اشتباهی است و بهتر است که به صورت حضوری در این خصوص مذاکره شود.

نکات مهم نوشتن رزومه کاری موفق
نکات مهم نوشتن رزومه کاری موفق

۷) صداقت داشته باشید:

صداقت اصل مهمی در رزومه نویسی است چرا که اگر با استفاده از دروغ و یا عناوین کذب موفق به دریافت شغلی شوید، قطعا نخواهید توانست انتظارات کارفرمایتان را بر آورده کنید و این امر موجب اخراج شما خواهد شد.

ترتیب صحیح رزومه شغلی:

در قسمت بالا در خصوص انسجام رزومه صحبت کردیم و گفتیم که رزومه شما باید کاملا، مختصر، شفاف و گویا باشد. در رزومه بایستی اطلاعات خود را با ترتیب زیر وارد کنید:

۱) توضیحات و اطلاعات شخصی:

نام و نام خانوادگی – نشانی- ایمیل – شماره های تماس – تاریخ تولد – وضعیت تاهل – وضعیت نظام وظیفه برای آقایان و عکس پرسنلی

۲) سوابق علمی و شغلی:

عناوین و مدارک تحصیلی – نام دانشگاه یا موسسه صدور مدرک – سمت های شغلی پیشین –

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • دانستنی ها
  • نکات مهم نوشتن رزومه کاری موفق | در نوشتن روزمه کاری به چه نکاتی توجه کنیم؟