بهترین مناطق شمال برای تماشای اقیانوس ابر

در این مطلب قصد داریم تا به معرفی بهترین مناطق شمال برای تماشای اقیانوس ابر بپردازیم. همانطور که می دانید، پدیده اقیانوس ابر یکی از جاذبه های گردشگری شمال کشورمان می باشد که در روزهایی از سال در مناطقی از شمال کشورمان قابل دیدن می باشد.

این پدیده بسیار زیبا و هیچان انگیز که می تواند نظر هر طبیعت دوستی را به خود جلب کند، در تمام مناطق شمال رخ نمی دهد و مهم است که اگر برای دیدن این پدیده به شمال سفر می کنید، حتما به منقطه مستعد شکل گیری پدیده اقیانوس ابری سفر کنید و همچنین زمان مناسبی را نیز برای سفرتان انتخاب کرده باشید.

بنابراین توصیه میکنم تا انتها این مطلب همراه ما باشید و با بهترین مقاصد گردشگری برای تماشای پدیده اقیانوس ابری در کشور، آشنا شوید.

 

۱) روستای فیلبند مازندران:

در مرتفع ترین منطقه شرفی مازندران، روستایی به نام فیلبند وجود دارد که به آن لقب بام شرقی مازندران نیز داده شده است. این روستا که در ارتفاع ۲۳۰۰ متری قرار دارد، همراه با خانه های روستایی زیبا و دشت های سرسبز، یکی از بهترین گزینه ها برای سفر و بازدید از پدیده اقیانوس ابر می باشد.

با حضور در روستای فیلبند و اگر اینکه شانس همراه تان باشد و با اقیانوس ابرها مواجهه شوید، قطعا یکی از زیباترین صحنه های زندگی تان را مشاهده خواهید کرد و تجربه بی نظیری را در دامن طبیعت به دست خواهید آورد.

این منطقه کوهستانی در زمستان از سرمای استخوان سوزی برخوردار است و به همین دلیل در فصول سرد سال، بهتر است به این منطقه سفر نکنید و بهترین زمان برای بازدید از روستای فیلبند، اردیبهشت تا مهرماه می باشد.

همچنین برای اقامت در این منطقه، کلبه های چوبی ییلاقی زیبایی نیز برای اجاره وجود دارند.

روستای فیلبند مازندران
روستای فیلبند مازندران

۲) ییلاق سوباتان:

منطقه ییلاقی سوباتان دیگر منقطه ای است که می تواند منظره زیبای اقیانوس ابرها را به نمایش بگذارد. چشمه های طبیعی آب خنک، جنگل های زیبا آلچلاق، دشت گل های شقایق، غار گننج خانه، دشت ها و چمنزار های سرسبز، از دیگر زیبایی های این ییلاق به حساب می آید که در ارتفاع ۱۹۰۰ تا ۲۵۰۰ متری از سطح دریا واقع شده است.

اگر قسمت اقامت طولانی در این منطقه زیبا را دارید، باید بدانید که این منطقه گاز ندارد و برق آن نیز از طریق موتورهای برق خانگی روستائیان تامین می شود و هتلی در این منطقه وجود ندارد و تنها گزینه اقامتی تان، اقامتگاه های ییلاقی است.

بهترین مناطق شمال برای تماشای اقیانوس ابر
بهترین مناطق شمال برای تماشای اقیانوس ابر

۳) منطقه اولسبلانگاه:

یکی دیگر از مناطق شمالی که می توان از آن به عنوان یک مقصد گردشگری برای مشاهده پدیده اقیانوس ابری آنرا معرفی کرد، منطقه ییلاقی واقع در جنوب ماسال به نام اولسبلانگاه می باشد.

این بهشت زیبا که در فصل بهار و تابستان بسیار زیبا و تماشایی است، معروف به جایی است که زمین و آسمان به هم متصل می شوند و می توانند منظره ای زیبا از اقیانوس ابرها را برای شما به نمایش بگذارند.

دشت های مه گرفته که هم سطح با انبوهی از ابرها قرار دارند، خانه های چوبی، طبیعتی بکر و سر سبز، حیوانات خانگی و… مناظر وصف ناپذیری را برای ببیندگان از این منطقه تشکیل می دهند.

از نقاط قوت دیگر این منطقه می توان به احتمال شکل گیری اقیانوس ابر در بیشتر روز های سال اشاره کرد که شانس شما را برای مشاهده این پدیده زیبا را بیشتر می کند.

منطقه اولسبلانگاه
منطقه اولسبلانگاه

۴) منطقه اشکورات در رامسر:

اشکورات در رامسر به منطقه ای کوهستانی در شمال کشور اطلاق می شود که ابتدای آن جنوب رودسر می باشد و تا رامسر انتها می یابد.

این منطقه زیبا نیز همچنان بکر و بی بدیل است و گزینه بسیار خوبی برای دوری از شلوغی های شهری و آرامش یافتن و کمک از طبیعت برای رهایی از غم و افسردگی است.

با سفر به این منطقه زیبا، علاوه بر شانس تماشای پدیده اقیانوس ابرها می توانید از دیگر جاذبه های اشکورات رامسر همچون دریاچه های متعدد طبیعی، چشمه های آب معدنی، چشمه سارهای زیبا در مناطقی سرسبز، غارهای سنگی و دیگر جاذبه های گردشگری زیبا لذت ببرید.

در بهار و تابستان که هوای این منطقه خنک تر از دیگر ایام سال می باشد، زمان خوبی است تا به این منطقه زیبا سفر کنید.

همزمان با قدم زدن در دشت های این منطقه و لذت بردن از اقیانوس ابرها، می توانید داروهای گیاهی که در این منطقه رشد کرده اند را برای پیدا کرده و بچینید.

منطقه اشکورات در رامسر
منطقه اشکورات در رامسر

۵) روستای داماش:

در شهرستان رودبار، روستایی زیبا به نام داماش وجود دارد که می تواند میزبان بسیار خوبی برای علاقه مندان به پدیده اقیانوس ابرها باشد. این روستا که در ارتفاع ۲۲۰۰ متری از سطح دریا واقع شده، علاوه بر اقیانوس ابرها، منظره ای زیبا از دشت گل های سوسن چلچراغ را به شما هدیه می دهد که می تواند لذتی وصف ناپذیر را در دامن طبیعت تجربه کنید.

پدیده اقیانوس ابر در روستای داماش
پدیده اقیانوس ابر در روستای داماش
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *