زندگینامه محمدرضا شیرخانلو بازیگر سریال حکایت های کمال | ماجرای بازیگر شدن تا موفقیت

زندگینامه محمدرضا شیرخانلو بازیگر سریال حکایت های کمال موضوعی است که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم و شما عزیزان را با یکی از بازیگران خردسال موفق کشورمان آشنا کنیم.

محمدرضا شیرخانلو بازیگر پانزده ساله ای است که از حدود پنج سالگی با سریال چک برگشتی وارد حرفه بازیگری می شود و پس از آن نقش های متفاوتی را چه به عنوان بازیگر خردسال و چه به عنوان بازیگر اصلی بازی می کند که در آخرین مورد، او در سریال تاریخی حکایت های کمال به عنوان نقش اصلی سریال ایفای نقش کرده است که حالا در فصل دوم این سریال نیز در ترکیب اصلی بازیگران می باشد.

به همین مناسبت قصد داریم تا نگاهی داشته باشیم به بیوگرافی محمد رضا شیرخانلو بازیگر سریال حکایت های کمال و تقاضا داریم تا انتها این مطلب همراه ما باشید.

بیوگرافی محمدرضا شیرخانلو:

محمدرضا شیرخانلو در تهران به دنیا امده و متولد بیست و هفتم فروردین ماه سال ۱۳۸۵ می باشد و در حال حاضر حدود ۱۵ سال سن دارد و در خانواده ای چهار نفره رشد کرده است که یک برادر کوچکتر به نانم امیرمحمد دارد.

حالا در زمینه بازیگری در سینما، تلویزیون و تئاتر و البته گاهی کارگردانی فعالیت دارد، چرا که یک فیلم کوتاه نیز ساخته است و از بازیگران خردسال شناخته شده سینما و تلویزیون کشورمان می باشد.

زندگینامه محمدرضا شیرخانلو
زندگینامه محمدرضا شیرخانلو

ورود به بازیگری و حمایت های مادرش:

مادرش در کودکی و زمانیکه محمدرضا تنها ۵ سال سن داشت، متوجه استعداد او در بازیگری می شود و او را بهه دفتر سیروس مقدم برای تست بازیگری می برند اما نکته جالب اینجاست که محمدرضا به محض دیدن دوربین، می ترسد و با گریه از دفتر بیرون می آید.

عکس های محمدرضا شیرخانلو
عکس های محمدرضا شیرخانلو

همکاری با سیروس مقدم:

اولین باری که برای تست بازیگری به یک دفتر فیلمسازی مراجعه می کنند، ماجرای های شنیدنی زیادی دارد اما هرطور که می شود، با گذشت چند ماه از تست بازیگری محمدرضا، از او برای بازی در یکی از سریال های تلویزیونی به نام چک برگشتی به کارگردانی سیروس مقدم دعوت می شود و اینگونه می شود که شروع به کار محمدرضا شیرخانلو در حوزه بازیگری، با یک سریال تلویزیونی حرفه ای صورت می گیرد.

او سال بعد نیز در سریال “دیوار”همکاری دوباره ای با سیروس مقدم داشت و توانست دوباره به قابل تلویزیون باز گردد.

بازیگر نقش کمال سریال حکایت های کمال
بازیگر نقش کمال سریال حکایت های کمال

محمدرضا شیرخانلو در سینما:

گویا قرار بود خیلی زود به یک بازیگر حرفه ای در رده سنی خود تبدیل شود. او یکسال بعد از همکاری با سیروس مقدم در سریال “چک برگشتی” برای بازی در فیلم “دهلیز” دعوت می شود که بازی درخشانی را از خود به جای می گذارد و نامزد دریافت سیمرغ بلورین برای این اثر درام می شود.

او در این اثر به کارگردانی بهروز شعیبی بسیار حرفه ای بازی می کند و در کنار بازیگری سرشناس همچن رضا عطاران، بازی موفقی از خود به جای می گذارد و گام بلندی در مسیر بازیگری حرفه ای، بر می دارد.

محمدرضا شیرخانلو
محمدرضا شیرخانلو

بازیگری در تئاتر:

از علاقه زیاد اش برای بازی در تئاتر می گوید و ابراز می کند که از اهمیت حضور در تئاتر برای موفقیت در بازیگری آگاه است و از پیشنهادات بازی در تئاتر استقبال می کند اما تا کنون پیشنهاد خوبی برای بازی در تئاتر دریافت نکرده است.

البته او سال ۹۷ در یک تئاتر به کاگردانی شهرام عبدلی روی صحنه رفت اما فعالیت محمدرضا در تئاتر نسبت به دیگر آثار تصویری اش، کمرنگ تر است.

محمدرضا شیرخانلو چگونه وارد حرفه بازیگری شده است؟
محمدرضا شیرخانلو چگونه وارد حرفه بازیگری شده است؟

علاقه مندی ها:

نمرات مدرسه اش خوب است اما می گوید که از مدرسه رفتن خوشش نمی آید و بیشتر به فضای بازیگری علاقه من است. ورزش های مورد علاقه اش تنیس و شنا می باشد و از برنامه هایش برای ورود به حوزه کارگردانی در بزرگسالی می گوید.

اهل موسیقی است و ساز مورد علاقه اش تنبک است.

محمدرضا شیرخانلو چند ساله است؟
محمدرضا شیرخانلو چند ساله است؟

بازی در فصل ۱-۲-۳ سریال دودکش:

دودکش نام یک سریال تلویزیونی است که دو فصل آن تحت عنوان دودکش منتشر شده است و یک فصل آن نیز با نام “پادری” روی انتن رفته است که دلیل این اختلاف در نام گذاری این سریال در فصل های مختلف اش، متفاوت بودن تهیه کننده ها گفته شده است.

محمدرضا شیرخانلو در هر سه فصل این سریال ماندگار تلویزیون حضور داشته و توانسته در این سریال طنر در کنار بازیگرانی همچون هومن برق نورد، بهنام تشکر، سیما تیر انداز، الناز حبیبی، نگار عابدی، یاس نوروزی، الهام اخوان و… بازی کرده است.

محمد رضا شیرخانلو در دودکش
محمد رضا شیرخانلو در دودکش

محمدرضا شیرخانلو بازیگر سریال حکایت های کمال:

محمدرضا شیرخانلو در فصل اول و دوم سریال تاریخی حکایت های کمال، به عنوان نقش اصلی حضور داشته و تا کنون که فصل اول آن پخش شده، توانسته بازی حرفه ای از خود به نمایش بگذارد.

در این سریال که روایتگر ماجراهایی است که در دهه ۴۰ برای فردی به نام کمال اتفاق می افتد، بازیگران دیگری نیز همچون، آیدا نوری و مه لقا مینوش راد نیز بازی کرده اند.

بازیگر نقش کمال در سریال حکایت های کمال
بازیگر نقش کمال در سریال حکایت های کمال

پیج اینستا محمدرضا شیرخانلو:

او نیز مانند دیگر افراد در فضای مجازی فعالیت دارد و در صفحه شخصی اش در اینستاگرام، پست هایی با حال و هوای شخصی و کاری اش منتشر می کند که می تواند برای هواداران اش جذاب باشد.
پیج اینستا محمدرضا شیرخانلو را می توانید از طریق آیدی mohammadrezashirkhanloo دنبال کنید.
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *