زندگینامه سردار سعید محمد کاندیدای ریاست جمهوری ۱۴۰۰

زندگینامه سردار سعید محمد کاندیدای ریاست جمهوری ۱۴۰۰ موصوعی است که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم و شما عزیزان را با یکی از نخبه های جوان و انقلابی کشورمان آشنا کنیم که از ماه ها پیش برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اعلام حضور کرده اند.

برای آشنایی بیشتر با زندگینامه سعید محمد و افتخارات ایشان، تا انتها این مطلب همراه ما باشید.

 

زندگینامه سردار سعید محمد:

سردار دکتر سعید محمد متولد سال ۱۳۴۷ در تهران می باشند. در رشته دکتری مهندسی با گرایش راه و ترابری از دانشگاه تربیت مدرس فارغ التحیل شده اند و سرداران نسل دوم سپاه به حساب می آیند. سال ۸۸ با دریافت مدرک دکتری، در سال ۸۰ به عضویت هیئت علمی دانشگاه امام حسین (ع) که تا حدی زیر نظر سپاه می باشد، در می آید.

در سن نوزده سالگی به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در می آیند و کار خود را در بنیاد تعاون سپاه آغاز می کنند.

در سال ۷۵ و پس از عضویت در سازمان نظام مهندسی، در بخش های مدیریتی و اجرایی سپاه که زیر شاخه قرارگاه سازندگی خاتم النبیا می باشد، فعالیت اش در سپاه را ادامه می دهد.

زندگینامه سردار سعید محمد
زندگینامه سردار سعید محمد

درخشش در سازمان سپاسد:

در ۳۹ سالگی و بعد از سال ها فعالیت مدیریتی و اجرائی در بخش های مختلف سپاه، به ریاست سازمان سپاسد که از سازمان های مهم سپاه به حساب می آید، منصوب می شود.

آمارها و شواهد نشان می دهد که این سازمان در طول مدتی که تحت مدیریت دکتر سعید محمد بوده است، نسبت به دوره های گذشته پیشرفت چشم گیری داشته است و توانسته در عرصه های مختلف رشد نماید.

سعید محمد کیست؟
سعید محمد کیست؟

قرارگاه خاتم الانبیا:

اینبار به ریاست قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا که مهم ترین قرارگاه سازندگی سپاه می باشد و به طوری جدی می توان آنرا بازوی اقتصادی سپاه دانست، منصوب می شود.

در سال ۱۳۹۷، سردار جعفری فرمانده وقت کل سپاه، درجه سردار سعید محمد را به سرتیپ دوم ارتقاء داده و ایشان را به ریاست قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا منصوب می کند.

از جمله چالش های این قرارگاه، تعامل بسیار کم با دولت بود که در دوره ریاست سردار سعید محمد این چالش نه تنها حل می شود، بلکه قرارگاه خاتم الانبیا به عنوان گزینه اصلی دولت برای اتمام پروژه های حساس کشور تبدیل می شود.

پالایشگاه ها، جاده، سدسازی و خطوط مترو از جمله محورهای همکاری خاتم الانبیا و دولت بوده است.

رزومه کاری و آشنایی با سعید محمد
رزومه کاری و آشنایی با سعید محمد

افتخارات دکتر سعید محمد:

سردار دکتر سعید محمد دارای افتخارات داخلی و خارجی متعددی در زمینه های مدیریت پروژه و مهندسی می باشند که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •  تندیس بلورین جایزه ملی پروژه برتر در طرح مگاپروژه ها را از انجمن ملی مدیریت پروژه ایران
  • کسب تندیس برنز جایزه بین المللی پروژه برتر در سطح مگاه پروژه را از انجمن بین اللملی مدیرت پروژه (IPMA)
  • کسب لوح تقدیر از وزیر نیرو در جشن خود کفایی سد سازی سال ۹۱
  • برگزیده همایش برترین مدیران جهادی در عرصه سازندگی سال ۹۴
افتخارات دکتر سعید محمد
افتخارات دکتر سعید محمد

مشکلی نیست که حل نشود:

سردار محمد می گوید که در قرارگاه خاتم الانبیا به دنبال حل مشکلات و کمبود ها هستیم و در راستای افزایش رفاه عمومی تلاش می کنیم و می گوید که اگر اراده و نگاه جهادی و همدلی و انسجام داشته باشیم، به نظر بنده مشکلی نیست که نتوان آنرا حل کرد.

استعفاء از خاتم الانبیا و کاندید شدن برای ریاست جمهوری ۱۴۰۰-۱۴۰۰۴:

در حال حاضر سعید محمد از جمله کاندیداهای مطرح ریاست جمهوری ۱۴۰۰-۱۴۰۴ می باشند که با استعفا از ریاست قرارگاه خاتم، فعالیت های انتخاباتی خود را آغاز کرده اند. شواهد نشان می دهد که اسفندماه سال ۹۹ فعالیت های ایشان در فضای مجازی به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری به طور چشمگیری گسترش یافته است.

تنها ابهامی که در مسیر سعید محمد تا کاندیداتوری او می ماند، تایید صلاحیت او توسط شورای نگهبان می باشد. چرا که ایان گمانه وجود داد که وی به عنوان رجال سیاسی شناخته نشود و مورد تایید شورای نگهبان قرار نگیرد. البته با تیزهوشی و درایتی که در این جوان انقلابی وجود دارد، بسیار بعید است که بدون توجه به شرایط لازم برای کاندیداتوری اقدام به اعلام نامزدی کرده باشد.

آیا سعید محمد تایید صلاحیت می شود؟
آیا سعید محمد تایید صلاحیت می شود؟

دلیل استعفا سعید محمد از قرارگاه خاتم:

گمانه زنی های زیادی در خصوص علت استعفاء سعید محمد از قرارگاه خاتم، پس از اظهار نظر یکی از فرماندهان سپاه مبنی بر اخراج سعید محمد از قرارگاه خاتم به دلیل ورود به بازی سیاسی و انتخاباتی ریاست جمهوری شد. اما این اظهار نظرها مورد تایید هیچ یک از فرماندهان ارشد سپاه قرار نگرفت و حتی واکنش های نسبی نسبت به تکذیب این ادعا نیز صورت گرفت.

در این بین دفتر سعید محمد نسبت به این موضوع هیچ واکنشی نشان نداد و برخی این انفعال را به نوعی نپرداختن به حواشی توسط سعید محمد دانستند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *