راهکار های جلوگیری از سوزش چشم هنگام خورد کردن پیاز

در این مطلب قصد داریم تا به موضوع راهکار های جلوگیری از سوزش چشم هنگام خورد کردن پیاز بپردازیم و شما عزیزان را با روش هایی آشنا کنیم که با به کارگرفتن آنها بتوانید تا حد قابل توجهی از میزان سوزش چشم هایتان در هنگام پیاز خوردن کردن بکاهید.

همانطور که می دانید، همیشه خرد کردن پیاز در زمان آشپزی یکی از دغدغه هایی بوده است که متوجه آشپز بوده و علت اش نیز رها شدن آنزیم های موجود در پیاز هنگان خرد کردن آنهاست. اما برای جلوگیری یا کاهش سوزش چشم هنگام خردکردن پیازها، راهکارهایی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد.

 

۱) پیازها را در فریزر قرار دهید:

یکی از راهکارهای موثر در این امر، قرر دادن پیازها در فریز به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قبل از خرد کردن می باشد. این عمل باعث می شود تا آنزیم های موجود در پیاز با شدت کمتری در هوا آزاد شوند و چشم ها دچار سوزش نشوند.

اگر نگران طعم و بو پیاز هستید، باید بدانید که اینکار تغییری در طعم و بوی پیازها نخواهند گذاشت.

 

۲) قراردادن چوب کبریت در دهان:

یکی از راهکارهایی که برای جلوگیزی از سوزش چشم ها توصیه می شود، قرار دادن چند چوب کبریت در دهان به گونه ای که سر باروت آن بیرون از دهان باشد.
البته این راه حل به طور قعطی موجب رفع سوزش چشم ها نخواهد شد.

 

۳) هنگام خرد کردن پیاز، سوت بزنید:

این توصیه شاید کمی عجیب به نظر برسد اما تا حدی علمی است، چرا که با سوت زدن، هوای از دهان شما خارج شد که آنزیم های آزاد شده از پیاز را به جلو پرتاپ می کنند و موجب سوزش کمتر چشم های شما می شوند.

 

راهکار های جلوگیری از سوزش چشم هنگام خورد کردن پیاز
راهکار های جلوگیری از سوزش چشم هنگام خورد کردن پیاز

 

۴) آدامس بجوید:

آداس جویدن نیز از جمله راهکارهایی است که برای کاهش سوزش چشم بر اثر خردکردن پیاز توصیه می شود اما اینکه روش چه مقدار می تواند موثر باشد یا خیر، نمی توان به صورت دقیق نظر داد.

 

۵) پیازها را در کنار هود یا پنجره خرد کنید:

اگر پیازها را در کنار یک دستگاه مکش هوا یا هود قوی یا در کنار یک پنجره که جریان هوای محیط را تغییر بدهد، خرد کنید تا حد زیادی از سوزش چشم ها جلوگیری کرده اید. دلیل این امر این است که آنزیم های آزاده شده از پیاز در محیط نمی مانند و شدت سوزش چشم ها را کاهش می دهند.

 

چگونه از سوزش چشم در هنگام پیاز خردکردن جلوگیری کنیم؟
چگونه از سوزش چشم در هنگام پیاز خردکردن جلوگیری کنیم؟

 

۷) از سرکه استفاده کنید:

از دیگر راهکارهای کاهش سوزش چشم بر اثر خرد کردن پیاز، آغشته کردن سطح تخته برش با سرکه می باشد. سرکه باعث می شود تا آنزیم های پیاز را غیرفعال کند.
البته دقت داشته باشید که این روش کمی طعم پیاز را تغییر می دهد، بنابراین بهتر است زمانی که مهمان ندارید، این روش را تست کنید.

 

۸) در کنار شعله یا شمع پیازها را خرد کنید:

یکی از راهکارهایی که تا حد زیادی در کاهش سوزش چشم در هنگان خرد کردن پیازها موثر می باشد، خرد کردن پیاز در کنار شعله یا شمع می باشد.

می توانید شعله اجاق گاز را ملایم روشن کنید و در کنار آن پیازها را خرد کنید، در غیر اینصورت می توانید یک شمع کوچک را در کنار تخته خردکن قرار دهید و سپس پیاز ها را خرد کنید. با اینکار آنزیم های آزاد شده از پیاز جذب شمع یا شعله اجاق گاز شده و سوزش را کاهش می دهد.

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *