در جلسه مصاحبه چه سوالاتی را باید از کارفرما بپرسیم؟

در جلسه مصاحبه چه سوالاتی را باید از کارفرما بپرسیم؟ این موضوعی است که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم و شما عزیزان را با چند سوال کلیدی و اساسی آشنا کنیم که پرسش آنها از کارفرما در جلسه مصاحبه برای استخدام می تواند برای شما روشن کننده و بسیار مهم باشد.

در ادامه این مطلب همراه ذما باشید تا به شما بگوییم که در جلسه مصاحبه چه سوالاتی را باید از کارفرما بپرسیم؟

۱) شرح وظایف من چیست؟

مهم ترین سوال در جلسه مصاحبه استخدامی، باید در خصوص شرح وظایف تان باشد. شما باید ا کارفرمایتان بپرسید که شرح وظایفی که از من انتظار دارید دقیقا چه مواردی است؟

لازمه این که بتوانید کارمند مناسبی برای مجموعه ای که در آن استخدام شده اید، باشید، اطلاع دقیق از لیست شرح وظایف تان است چرا که اگر ندانید دقیقا چه مسئولیت هایی متوجه شما می باشد، نخواهید توانست رضایت کارفرما را به دست آورد.

۲) من در این سمت باید به چه کسی گزارش یا توضیح دهم؟

دیگر سوال مهمی که باید در جلسه مصاحبه استخدامی پرسیده شود، در خصوص اینست که پس از استخدام باید به چه کسی گزارش روزانه کاری خود را ارائه دهید یا توضیحات و مشکلات مربوط به سمت کاری تان را باید نزد چه شخصی ارائه دهید تا بعدا مورد پیگیری قرار گیرد.

۳) در خصوص راه های پیشرفت شغلی در آن مجموعه سوال کنید:

برای اینکه بتوانید تمام تلاش خود را برای موفقیت در سمت شغلی تان به کار گیرید، نیاز به انگیزه و هدف گذاری دارید. در همین خصوص لازم است تا از کارفرما بپرسید که برای پیشرفت شغلی در این شرکت باید چگونه عمل کنم؟ و یا اینکه در این شرکت چه راه هایی براری ترفیع سمت و پیشرفت شغلی وجود دارد.

در جلسه مصاحبه چه سوالاتی را باید از کارفرما بپرسیم؟
در جلسه مصاحبه چه سوالاتی را باید از کارفرما بپرسیم؟

۴) در صورت توافق بر سر استخدام، از چه زمانی می توان کار را شروع کرد؟

ممکن است در حالی برای شغل جدید انتخاب شوید که هنوز مسئولیت هایی در سمت قبلی تان دارید و یا نیاز دارید تا چند روز دیرتر کار را آغاز کنید.

بنابراین این سوال را بپرسید که چنانچه با استخدام شما موافقت شد، از چه زمانی باید در محل کار حاضر باشید تا هم شما به کارهایتان قبل از استخدام در مجموعه جدید رسیدگی کرده باشید، هم مجموعه جدید بتواند آمادگی لازم را داشته باشد.

۵) آیا امکان تغییر محل کار شرکت وجود دارد؟

هنگام استخدام از کارفرما در خصوص تغییر آدرس شرکت سوال کنید. چرا که ممکن است شما حقوق پایین تری را در شرکتی قبول کنید، با این هدف که فاصله مسافت محل سکونت و محل کارتان کوتاه است اما مدتی بعد از استخدام مطلع شوید که قرار است شرکت به محل دیگری منتقل شود و این موضوع برای شما که نزدیک بودن محل سکونت و زندگی الویت است، کمی آزار دهنده باشد.

۶) چه زمانی پاسخ قطعی مصاحبه استخدام را به من می دهید؟

و در آخر باید از کارفرما این سوال را بکنید که در صورت موافقت با استخدام من، حداکثر تا چه زمانی به اطلاع شما می رسد تا با در نظرگرفتن شانس استخدام در آن شرکت، دیگر فرصت های شغلی را از دست ندهید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *