خواص سنگ فیروزه برای روح و جسم | احادیث ائمه در خصوص استفاده از انگشتر فیروزه

خواص سنگ فیروزه برای روح و جسم موضوعی است که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم و شما عزیزان را خواص شگفت انگیز این سنگ معدنی و قیمتی آشنا کنیم.

همچنین در ادامه قصد داریم تا به برخی از احادیث ائمه در خصوص استفاده از انگشتر فیروزه بپردازیم و از طریق کلام گوهربار ائمه علیهما السلام، شما عزیزان را با خواص انگشتر فیروزه برای سلامتی و… آشنا کنیم.

بنابراین توصیه میکنم تا انتها این مطلب همراه ما باشید و اگر قصد خرید انگشتر فیروزه دارید، قبل از آن با خواص متعدد آن آشنا شوید.

حدیث در مورد فواید انگشتر فیروزه:

در روایت و اسناد معتبری، می توان فواید متعددی را برای انگشتر فیروزه از کلام معصومین برداشت که بیشتر تاکیدات در خصوص فواید استفاده از انگشتر فیروزه بر موارد زیر می باشد:

  • بی نیازی و دفع فقر
  • اجابت در دعا
  • دورکننده دردها و افزایش نور چشم
  • گشایش در امور
  • موجب فتح و پیروزی

اما در ادامه چند حدیث گرانبها از ائمه معصومین علیهما السلام را در وصف انگشتر فیروزه گردآوری کرده ایم:

امام صادق علیه السلام انگشتر فیروزه را در گشایش کارها موثر دانسته اند و فرموده اند که هر مومنی، پنج انگشتر در دست داشته باشد که یکی از آنها انگشتری با همین نگین بابت گشایش در کارها باشد.

خواص سنگ فیروزه برای روح و جسم
خواص سنگ فیروزه برای روح و جسم

خواص انگشتر فیروزه در اجابت دعا:

پیامبر خاتم، حضرت محمد (ص) نیز در این خصوص می فرمایند که خداوند عالمیان فرموده که من شرم می کنم از دستی که بری دعا و اجابت بسوی من بلند شود و در آن دست انگشتر فیروزه باشد و او را نا امید گردانم. (حلیه المتقین – ص ۳۳)

انگشتر فیروزه و در امان ماندن از بلایا:

در روایتی معتبر آمده که روزی مفضل بن عمر خدمت امام صادق علیه السلام مشرف شده، در حالیکی انگشتری فیرزوه در دست داشتند و امام خطاب به وی می فرمایند که، ای مفضل، فیروزه سیر نور دیده های مردان و زنان مومنه می باشد و دور گرداننده درد ها می باشد.

انگشتر فیروزه برای افزایش ثروت:

در کتاب علامه مجلسی (ره) حدیثی از امام جعفر صادق علیه السلام آمده است که هر شخصی در دست انگشتر فیروزه داشته باشد، دستش فقیر نگردد.

انگشتر فیروزه برای فرزندآوری:

در کتاب ارزشمند وسائل جلد پنجم-صفحه ۹۴ الی ۹۵ حدیثی از امام هشتم علیه السلام حدیثی نقشل شده است که شخصی نزد امام رضا عله السلام می رسد و از نداشتن فرزند شکایت می کند. حضرت در پاسخ نوی می فرمایند که انگشتری با نگین فیروزه بگیگر و بر آن بنویس ” رب لا تذرنی فردا وانت خیر الوارثین”

فواید انگشتر فیروزه بر سلامت بدن
فواید انگشتر فیروزه بر سلامت بدن

فواید انگشتر فیروزه بر سلامت بدن:

داشتن انگشتر فیروزه به دست، فواید متعددی بر سلامت جسمی دارد که در ادامه می توان به چند مورد از آنها اشاره کرد:

۱) ضد باکتری و ویروس:

سنگ فیروزه در کمک به بدن برای مقابله با باکتری ها و ویروس ها تاثیر دارد و می تواند در برخی از نقاط بدن که تحت هجوم میکروب ها و باکتری های می باشند را پاکسازی کند.

۲) درمان مشکلات و عوارض مفضلی:

یکی دیگر از خواص سنگ فیروزه، کمک به بهبود آسیب دیدگی های مفصلی نظیر پارگی تاندون ها و رباط ها یا دردهای مفصلی می باشد.

۳) تقویت چشم:

همانطور که در بخش احادیث نیز اشاره کردیم، تقویت چشم یکی دیگر از فواید سنگ فیروزه به شمار می رود. علاوه بر این، گذاشتن سنگ فیروزه روی چشم و یا سرمه آن، سیستم بینایی را تقویت کرده و به سلامت چشم ها کمک می نماید.

۴) سلامت قلب و کبد:

سلامت قلب و کبد دیگر خاصیت استفاده از سنگ فیروزه در انگشتر می باشد. این موضوعات همچنان به صورت علمی ثابت نشده است اما برخی معتقدند که امواج مغناطیسی سطح این سنگ، نارسایی های کبد را رفع می کند و موجب بهبود عملکرد قلب می شود و می تواند گردش خون در بدن را در سطح مناسبی نگه دارد.

احادیث ائمه در خصوص استفاده از انگشتر فیروزه
احادیث ائمه در خصوص استفاده از انگشتر فیروزه

خواص سنگ فیروزه بر سلامت روح:

علاوه بر خواص مادی و جسمی که سنگ فیروه از آنها برخوردار است و به آنها اشاره کردیم، سنگ فیروزه فواید اعجاز انگیز دیگری نیز دارد که عبارتند از:

۱) آرامش بخش:

از مهم ترین خواص سنگ فیروزه، خاصیت آن در افزایش صبر و آرامش بخشی ان است. در روانشناسی نیز رنگ آبی آسمانی می تواند بسیار به آرامش روان و اعصاب کمک کند و از این رو سنگ های فیروزه رنگ روشن می توانند تاثیر بیشتری بر آرامش عصبی افراد داشته باشند.

۲) درمان افسردگی:

آنچه که در خصوص فواید این سنگ اعجاز برانگیز گفته می شود، خاصیت کاهش احساس افسردگی در فرد است. گفته می شود نیروهای موجود در این سنگ قیمتی، موجب شادی و نشاط می شود.

۳) بهبود خواب:

انگشتر فیروزه می تواند با کاهش کابوس های شبانه، خواب های پریشان و دور کردن امواج منفی، برنامه خواب افراد را بهبود ببخشد.

۴) افزایش اعتماد به نفس:

گفته می شود که نیروهای منحصر به فرد موجود در این انگشتر، موجب افزایش اعتماد به نفس می شود و هوشیاری فرد را افزایش می دهد.

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • خانه
  • دانستنی ها
  • خواص سنگ فیروزه برای روح و جسم | احادیث ائمه در خصوص استفاده از انگشتر فیروزه