بیوگرافی وحید رهبانی بازیگر سریال گاندو

در مطلبی دیگر از بخش بیوگرافی هنرمندان قصد داریم تا به بیوگرافی یکی از بازیگران خوب کشورمان به نام وحید رهبانی بپردازیم که بسیاری از ما او را بازی در نقش یک مامور اطلاعاتی-امنیتی در سریال گاندو می شناسیم.

بنابراین برای آشنایی بیشتر با این بازیگر خوب کشورمان تا انتها این مطلب همراه ما باشد.

 

زندگینامه وحید رهبانی:

وحید رهبانی متولد بیست و نهم فروردین ماه سال ۱۳۵۸ است و در شهر تهران به دنیا آمده است اما اصالتا از سمت پدر و مادر اصفهانی می باشد. در رشته کارگردانی تئاتر در دانشگاهی به نام یورک تورنتو کانادا فارغ التحصیل شده است و مدتی را نیز در کاندا ساکن بوده است.

مانند بسیاری از بازیگران مطرح کشورمان کار خود را با بازی در تئاتر شروع کرد و پس از گزراندن دوره های بازیگری در آموزشگاه هنری استاد سمندریان، در سن هفده سالگی برای اولین بار با نمایشنامه ای به نانم “معرکه” به کارگردانی داوود میربافری روی صحنه رفت.

زندگینامه وحید رهبانیزندگینامه وحید رهبانی
زندگینامه وحید رهبانی

حضور در سینما و تلویزیون:

در سال ۱۳۷۹ و در حالیکه ۲۱ سال سن داشت، با سریالی به نام “خانه ما” برای اولین بار تجربه بازی در مقابل دوربین را تجربه کرد.

در سال ۱۳۸۱ نیز ادر فیلمی به نام دوئل به کارگردانی احمدرضا درویش جلوی دوربین رفت اما به دلیل فاصله زمانی تولید و پخش این سریال که حدودا دو سال بود، در زمان اکران فیلم دوئل، حمید رهبائی به دلیل تحصیلات خود در ایران حضور نداشت و تحصیلات خود را در کاندا پی می گرفت.

مهاجرت به کانادا و بازگشت به ایران:

سال ۱۳۸۲ برای تحصیلات خود به کانادا مهاجرت کرد تا در رشته کارگردانی تئاتر تحصیلات خود را به پایان برساند. در کنار تحصیل به بازیگری و کارگردانی تئاتر نیز مشغول بود و به دلیل تسلط اش بر زبان انگلیسی، نمایشنامه هایی را نیز ترجمه کرد.

همانطور که اشاره کردیم، وحید رهبانی قبل از مهاجرت اش به کانادا، در فیلمی به نام دوئل بازیی کرد و این فیلم بسیار مورد توجه قرار گرفت و اگر وحید رهبانی در ایران حضور داشت، به احتمال خیلی زیاد در همان زمان به شهرت می رسید اما او در این خصوص در مصاحبه ای می گوید که:

من چون شاید چندان پیگیر شهرت نبودم، از ایران رفتم و فکر می کردم که من کارگردان هستم و باید بروم درس بخوانم و بعد بیایم و درس بدهم. الان هم پشیمان نیستم و اتفاقا خیلی خوشحالم که بازگشته ام و دارم تدریس میکنم، به نظرم هیچ شغلی بهتر از این نیست که معلم باشید.

او در مصاحبه دیگری در خصوص بازگشت به ایران می گوید که از این تصمیم بسیار خوشحال است و می گوید که اینجا آدم مفید تری هستم و می توانم انچه را که در کاندا یاد گرفته ام، آموزش دهم و اگر در خارج می ماندم احتمالا مسیر دیگری می رفتم.

عکس های جدید وحید رهبانی
عکس های جدید وحید رهبانی

 

حضور در گاندو و رسیدن به شهرت در دنیای بازیگری:

همه بازیگران در اثری بازی کرده اند که می توان آنرا نقطه عطفی در زندگی هنری آنها دانست و شاید بازی در سریال گاندو نقطه عطف زندگی بازیگری وحید رهبانی باشد.

وحید رهبانی با بازی در نقش یک مامور اطلاعاتی-امنیتی در سریال گاندو به کارگردانی جواد افشار توانست شناخته شود.

وحید رهبانی بازیگر سریال گاندو
وحید رهبانی بازیگر سریال گاندو

سریال های تلویزیونی با حضور وحید رهبانی:

 • گاندو ۱و ۲ – ۱۳۹۷
 • بچه‌ های گروهان بلال – ۱۳۹۷
 • شاید برای شما هم اتفاق بیفتد – ۱۳۹۰
 • کمین – ۱۳۸۱
 • خانه ما – ۱۳۷۹
 • فیلم ها:
 • مادر پاییزی – ۱۳۹۰
 • دوئل – ۱۳۸۲
 • شیشلیک – ۱۳۹۹
 • مصلحت – ۱۳۹۹
 • وقت خوب بودن – ۱۳۹۱
 • برگ و باد – ۱۳۹۱
 • باد بهشت – ۱۳۸۹
 • وزنه‌های بی وزن – ۲۰۱۰
وحید رهبانی
وحید رهبانی

وحید رهبانی و ارتباط اش با رسانه ها:

وحید رهبانی عملا ارتباط خوبی با رسانه ها ندارد و در مصاحبه هایی زیادی شرکت نمی کند و همانطور که احساس می کنید، چندان اهل حاشیه سازی و در حاشیه قرار گرفتن نیست.

در فضای مجازی نیز حضور فعالی ندارد و تنها یک پیج اینستاگرامی دارد که بدون حاشیه در آن گاهی
پست منتشر می کند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *