بیوگرافی علی رضوانی خبرنگار و مجری ۲۰:۳۰

در این مطلب قصد داریم تا به بیوگرافی یکی از خبرنگاران خوب کشورمان بپردازیم که شاید این روزها همه ما او را بشناسیم و بخواهیم که در خصوص زندگی شخصی و زندگینامه اش بیشتر بدانیم و با علی رضوانی بیشتر آشنا شویم.

علی رضوانی خبرنگار و مجری ۲۰:۳۰ تا کنون بسیار حاشیه ساز شده است و یکی از دلایل معروفیت اش این موضوع می باشد. التبه ناگفته نماند که یکی از دلایل شهرت علی رضوانی، گفت و گو با چهره های سیاسی و نظامی است که برخی شان، به ندرت حاضر به گفت و گو با رسانه ها می شوند و از این رو مصاحبه های علی رضوانی یکی از پربیننده ترین مصاحبه بخش های خبری مختلف کشورمان می باشد.

در ادامه همراه ما باشید تا شما عزیزان را با بیوگرافی علی رضوانی خبرنگار و مجری ۲۰:۳۰ آشنا کنیم.

 

زندگینامه علی رضوانی:

علی رضوانی، خبرنگار و مجری گفت و گوهای خبری، در بیست و هشتم آذرماه سال ۱۳۶۸ در شهر تهرانا به دنیا آمده و تحصیلات خود را در رشته علوم ارتباطات تا مقطع لیسانس ادامه داده است.

در دوران نوجوانی به ورزش کونگ فو علاقه داشت و توانست با کسب امتیاز تیم استانی تهران، به تیم ملی کونگ فو نیز دعوت شود که به دلیل نامشخص است از دنیای ورزش دوری کرده است و حال در حوزه خبرنگاری خوش درخشیده است.

گفته می شود که خواهر علی رضوانی نیز از کارمندان با سابقه صدا و سیما می باشد

زندگینامه علی رضوانی
زندگینامه علی رضوانی

نحوه ورود به حوزه خبرنگاری:

علی رضوانی از خبرنگاران مطرح و کاربلد کشورمان می باشد که از طریف شرکت در دوره های خبرنگاری، مهارت خبرنگاری را کسب کرده و در اولین گام برای شرکت در آزمون ورودی باشگاه خبرنگاران اقدام می کند که در آزمون ورودی قبول می شود و جذب خبرگزاری صدا و سیما می شود و در ۲۲ سالگی اولین خبر گزارش خبری اش رو آنتن می رود.

پس از شروع به کار در تحریریه باشگاه خبرنگاران جوان، برای ارتقاء مهارت های خبرنگاری اش در دوره آموزشی دیگری شرکت می کند که با گذراندن آن، با بخش خبری سیما به صورت رسمی وارد همکاری می شود و فعالیت های و بخش های خبر مهمی تری را به دست می گیرد که از جمله آنها می توان به بخش های خبری گفت وگو محور بدون تعارف یا بخش های خبری مانند خارج از گود اشاره کرد.

بیوگرافی کامل علی رضوانی
بیوگرافی کامل علی رضوانی

گزارش های خبری ویژه و جنجالی علی رضوانی، محصول دیگر او در همکاری رسمی با بخش خبری سیما می باشد، چراکه در حوزه کاری علی رضوانی این صحبت همیشه زده می شود که او معمولا با افرادی مصاحبه می کند که کمتر حاضر به مصاحبه با رسانه ها هستند.

گزارش های علیه علی دایی ، امیر قلعه نویی ، فرهاد مجیدی ، کارلوس کیروش ، علی کریمی و امیر تتلو از جمله گزارش های خبری است که علی رضوانی به سراغ انها رفته و جنجال های زیادی را نیز در پی داشته است.

حواشی زندگی علی رضوانی + بیوگرافی کامل
حواشی زندگی علی رضوانی + بیوگرافی کامل

از حوزه ورزش تا سیاست:

یکی از نکات جالب در خصوص زندگی حرفه علی رضوانی اینست که او ابتدا در حوزه های اجتماعی و ورزشی به تولید خبر می پرداخت که شاخص ترین کار ورزشی او را می توان “خارج از گود” دانست که رفته رفته به سمت گزارش های سیاسی و یا گفت و گوهایی با این چاشنی تغییر رویکرد داد و توانست به یکی از مهم ترین خبرنگاران این حوزه خبر سیما تبدیل شود.

مصاحبه او با چهره های خاص سیاسی و نظامی همیشه خاص و پربیننده بوده که یکی از دلایل آن می تواند عدم روی خوش نشان دادن ان چهره ها برای مصاحبه می باشد.

بیوگرافی علی رضوانی
بیوگرافی علی رضوانی

گفت و گو با روح الله زم:

در حوزه سیاسی، مصاحبه علی رضوانی با روح الله زم نیز بسیار پر سر و صدا بود و بسیاری آنرا به نوعی یک بازجویی تعریف کرده بودند. معمولا صدا و سیما در گفت و گو با جاسوسان و افراد معاند از مجری سوال نمی کند و صرفا اعترافات فرد را به صورت مستند در گزارش پخش می کند که گفت و گو علی رضوانی با روح الله زمان از این جهت نیز به خودی خود اتفاقی تازه به شمار می رفت.

گفت و گو علی رضوانی با روح الله زم
گفت و گو علی رضوانی با روح الله زم

از ابتلا به سرطان تا کرونا:

علی رضوانی در مصاحبه ای گفته بود که یکبار با فرض بر احتمال به سرماخوردگی به دکتر مراجعه کرده اما پزشک مشکوک شده و چند آزمایش برای او می نویسد و می گوید او مبتلا به سرطان بوده و باید هر چه زودتر روند درمان بیماری اش را آغاز کند.

علی رضوانی برای تحقیق در خصوص نتایج بیماری اش به دکتر دیگری مراجع کرده و علت اعلام ابتلا به سرطان اش را اشتباه پزشکی اعلام می کند و می گوید که پزشکان دیگر ابتلا او به سرطان را تکذیب می کنند.

در زمستان سال ۹۹ نیز خبر ابتلا علی رضوانی به کرونا پخش شد و مورد تایید قرار گرفت که او پس از مدتی بستری در بیمارستان، بهبود یافته و مرخص شد.

 

 

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *